Kontakt

Vanliga frågor och svar

Undrar du varför folk skräpar ner? Eller är du nyfiken på hur en förskola kan jobba med lärande för hållbar utveckling i vårt program Grön Flagg? I vårt frågeforum hittar du svar på vanliga frågor och kan även ställa en helt egen.

Besök frågeforumet »

Kontaktuppgifter

Org. nummer: 802010-9180

Plusgiro: 90 02 81-7
Mer om hur du kan stötta oss »

Besöks- och postadress:

Stiftelsen Håll Sverige Rent
Rosterigränd 4
117 61 Stockholm

Tel växel: 08-505 263 00
E-post: info@hsr.se

Fakturor skickas till faktura@hsr.se

För deltagare i Grön Flagg-nätverket: gronflagg@hsr.se

 

Vi som jobbar här

Johanna Ragnartz, VD

Johanna Ragnartz
VD och Kommunikationschef
Ingår i ledningsgrupp
076-941 01 89
johanna.ragnartz@hsr.se

Joakim Brodahl, verksamhetschef Land & Hav

Joakim Brodahl
Verksamhetschef Hav & Land
Ingår i ledningsgrupp
070-728 64 50
joakim.brodahl@hsr.se

Ulrica Björkman, ekonomi- och administrativ chef

Ulrica Björkman
Ekonomi- och Administrativ Chef
Ingår i ledningsgrupp
070-772 63 66
ulrica.bjorkman@hsr.se

Catharina Larsson, verksamhetschef skola & kommun

Catharina Larsson
Verksamhetschef Skola, förskola & kommun
Ingår i ledningsgrupp
076-879 50 56
catharina.larsson@hsr.se

Bild saknas

Kristina Bjerka
Områdesansvarig Grön Flagg
070-363 43 27
kristina.bjerka@hsr.se

Eva Blidberg, Områdesansvarig Rent Hav

Eva Blidberg
Områdesansvarig Rent Hav
072-551 64 71
eva.blidberg@hsr.se

Mona Danielsson, IT/Redovisningsansvarig

Mona Danielsson
IT/Redovisningsansvarig
072-560 86 27
mona.danielsson@hsr.se

Sharon Emanuel, projektledare

Sharon Emanuel
Projektledare
070-723 72 51
sharon.emanuel@hsr.se

Jane Falkstranden, administratör Hav & Land

Jane Falkstranden
Administratör Hav & Land
070-509 05 70
jane.falkstranden@hsr.se

Bild saknas

Hanna-Kajsa Fernström
Områdesansvarig Ren Natur
070-734 27 25
hanna-kajsa.fernstrom@hsr.se

Oskar Friberg, kommunikatör

Oskar Friberg
Kommunikatör
070-723 44 91
oskar.friberg@hsr.se

Andreas Frössberg, projektledare

Andreas Frössberg
Projektledare
070-723 71 87
andreas.frossberg@hsr.se

Petra Holgersson, PR-ansvarig

Petra Holgersson
PR-ansvarig
072-565 44 05
petra.holgersson@hsr.se

Bild saknas

Ida Holmberg (föräldraledig)
Kommunikatör
070-269 63 55
ida.holmberg@hsr.se

Stefan Hållberg, Områdesansvarig kommun

Stefan Hållberg
Områdesansvarig kommun
073-699 04 16
stefan.hallberg@hsr.se

Bild saknas

Malin Larsson Salo
Kontaktperson Miljömärkt Event
073-230 47 95
malin.larsson.salo@hsr.se

Cecilia Liedberg, kommunikatör

Cecilia Liedberg
Kommunikatör
076-807 03 25
cecilia.liedberg@hsr.se

Anna Lilja, projektledare

Anna Lilja
Projektledare
076-015 39 72
anna.lilja@hsr.se

Pia Linghede, områdesansvarig Unga Reportrar och utbildning

Pia Linghede (föräldraledig)
Områdesansvarig Unga reportrar och utbildning
070-723 72 40
pia.linghede@hsr.se

Britta Lönn, områdesansvarig Kunskap

Britta Lönn
Områdesansvarig Kunskap
070-263 99 10
britta.lonn@hsr.se

Hanna Nyström, ansvarig Digitala kanaler

Hanna Nyström
Digitala och sociala kanaler
072-565 49 92
hanna.nystrom@hsr.se

Lisa Possne Frisell, kommunikatör

Lisa Possne Frisell
Kommunikatör
070-723 44 92
lisa.possne@hsr.se

Johanna Sörensen, kommunikatör

Johanna Sörensen
Kommunikatör
072-733 85 83
johanna.sorensen@hsr.se

Sandra Toivio, projektmedarbetare Rent Hav

Sandra Toivio
Projektmedarbetare Rent Hav
073-679 50 35 
sandra.toivio@hsr.se

Kristina Van Der Haar, administratör Grön Flagg

Kristina Van Der Haar
Administratör Grön Flagg
kristina.vanderhaar@hsr.se

Fanny Wahlqvist, marknadsassistent Grön Flagg

Fanny Wahlqvist
Marknadsassistent Grön Flagg
070-723 44 90 
fanny.wahlqvist@hsr.se

Frida Änghede, områdesansvarig Unga Reportrar

Frida Änghede
Områdesansvarig Unga Reportrar
072-576 53 54
frida.anghede@hsr.se

Ebba Dalla-Santa, praktikant

Ebba Dalla-Santa
Praktikant
ebba.dalla-santa@hsr.se

Hanna Holmberg, praktikant

Hanna Holmberg
Praktikant
hanna.holmberg@hsr.se

 

 

Kontakt